Uczestnicy

Uczestnicy biorący udział w Programie Edukacyjnym Multimedia dla ilustracji w roku 2023 i 2024.
Opisy artystów można odsłuchać w wersji audio, czytają Łukasz Kot i Dominika Brzyska.

Uczestnicy warsztatów siedzą w Galerii i słuchają wykładu.

Zuzanna Białecka

uczestniczka programu w roku 2023

ur. 1998 - artystka audiowizualna, multiinstrumentalistka. Ukończyła Wydział Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2023). Najbliżej jej do medium filmowego, z którym pracuje od 2013 roku, oraz do muzyki, z którą związana jest od 2005 roku. Zadebiutowała w 2016 roku filmem "Nemesis".
W 2022 roku powróciła do muzyki, performując podczas otwarcia swojej wystawy indywidualnej "Czas wrócić do domu" w Galerii Kazamaty, w Starej Prochowni SCEK w Warszawie. Brała udział w takich wydarzeniach jak: Light Move Festival w Łodzi (2022), Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (2022, 2023), Fotofestiwal w Łodzi (2022), "One Hundred Evenings of Loneliness" w galerii The Island w Bristolu (2022).

--
Posłuchaj o Zuzannie Białeckiej

Joanna Klikowicz

uczestniczka programu w roku 2023

mieszkanka Woli, absolwentka Wydziału Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, oraz Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Artystka intermedialna, podejmująca w swoich pracach zagadnienia związane z przestrzenią miejską. Wystawiała prace między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Warszawa w Budowie 2022),oraz Galerii Labirynt w Lublinie. Wieloletnia działaczka Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

--
Posłuchaj o Joannie Klikowicz

Julia Adamska

uczestniczka programu w roku 2023

ur. 1998 - artystka audiowizualna, absolwentka 1. i 2. stopnia na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stopień licencjacki obroniła otrzymując wyróżnienie rektorskie za dyplom Formy dysocjacyjne, który prezentowany był na wystawach 3/5 Wystawa dyplomów licencjackich Wydziału Sztuki Mediów w Pałacu Czapskich i Iluzja Gumowej Ręki w Cukrach Praga. Został również wyróżniony w zestawieniu najlepszych dyplomów 2022 według FONT nie czcionka.
Jej prace prezentowane były na licznych wystawach t.j. Zawierucha w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu czy Shmor Zkhor Galerii Spokojna, w której w 2022 roku współorganizowała również wystawę zbiorową Wszystko to nagle. Jej film POWIEDZ/SAY zadebiutował na pierwszej edycji Post Pxrn Festival w warszawskim Kinie Muranów i doczekał się indywidualnej ekranizacji w Galerii Dobro w Olsztynie.
W swojej twórczości najchętniej podejmuje obszary związane z pamięcią, tożsamością, cyfryzacją, prawami kobiet i stanami granicznymi. Szczególnie interesują ją doświadczenia immersyjne, eksperymentalne formy archiwizacji obiektów i miejsc oraz malarstwo bazujące na cyfrowej deformacji.

--
Posłuchaj o Juli Adamskiej

Marta Mazurek

uczestniczka programu w roku 2023

ur. 1998 - artystka interdyscyplinarna, studiująca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła studia z Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim (2023) oraz przez wiele lat reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w szermierce, zdobywając wiele medali. Bada język sztuki w nieoczywisty sposób, a jej realizacje artystyczne mają walor osobisty przy jednoczesnym ujmowaniu obszarów o znaczeniu uniwersalnym.
Została wyróżniona w wielu wystawach pokonkursowych w całej Polsce m.in.: Lublin, Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka „Nie/Pokoje” (2023), Warszawa, Jazdów „Extra żyćko” (2023), Góry Tarnowskie, Galeria Sztuki Inny Śląsk, Festiwal LABA „Drzwi Zamknięte” (2023), Gdańsk, Zakład Kulturalny, „Chimery” (2023), Bydgoszcz, Bydgoskie Centrum Sztuki „Mój Eden”, Warszawa, Galeria Spokojna, Festiwal Warszawa Singera „Minione/Żyjące” (2023), Łódź, Dom Literatury w Łodzi „Dzieciństwo” (2023), Warszawa, Zaczarowany Ogród Jazdów „Ukrainian Charity Picnic” (2022), Kraków, Bar Bałtyk „Lato nad Bałtykiem” (2022), Warszawa, Galeria Spokojna „Wszystko to nagle” (2022)

--
Posłuchaj o Marcie Mazurek

Milena Pikul

uczestniczka programu w roku 2023

absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To artystka wizualna rozwijającą swoją praktykę w obszarze ilustracji i szeroko pojętej grafiki multimedialnej. W swojej twórczości porusza tematykę baśni i marzeń sennych. Posługuje się tradycyjnymi technikami malarskimi, które łączy z digital paintingiem. Swoje prace prezentowała na wystawie „Salon Ilustratorów" podczas Poznańskich Targów Książki oraz na wystawie „Pocztówka z domu" w galerii Salon Akademii. Jej filmy animowane zostały docenione przez wydarzenie Kinomural oraz na Festiwalu Filmów Jednominutowych.
Zawodowo od lat pracuje jako graficzka. Doświadczenie zdobyła między innymi w agencji interaktywnej, studio animacji i telewizji. Interesuje się astrologią, w wolnych chwilach nurkuje.

--
Posłuchaj o Milenie Pikul

Natalia Truszczyńska

uczestniczka programu w roku 2023

artystka intermedialna. Tegoroczna absolwentka studiów 2. stopnia na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej prace prezentowane były m.in. w ramach 19. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Light Move Festival czy Post Pxrn Film Festival. W swojej twórczości często odnosi się do osobistych przeżyć i doświadczeń. Porusza tematy związane z rodziną, wspólnotowością oraz relacjami międzyludzkimi.
Jako artystka czuje się mocno związana z naturą. Równie chętnie realizuje projekty poruszające aktualne problemy społeczne, prawa człowieka, a w szczególności prawa kobiet. Eksperymentuje ze światłem i obrazem, głównie wyrażając się poprzez fotografię oraz video. Niejednokrotnie jednak łączę cyfrowe narzędzia z warsztatową formą, taką jak malarstwo czy praca z tkaniną.

--
Posłuchaj o Natali Truszczyńskiej

Paulina Aleksandra Wujec

uczestniczka programu w roku 2023 i 2024

Zamościanka, studentka II roku Rynku sztuki i zarządzania w kulturze na Akademii Zamojskiej. Tworzy i publikuje swoje prace w internecie jako Paolka.Wu

--
Posłuchaj o Paulinie Aleksandrze Wujec

Sandra Okrasa

uczestniczka programu w roku 2023

młoda artystka, która ukończyła studia licencjackie w Warszawskim ASP wydziale Sztuki Mediów. Aktualnie kontynuuje swoją naukę na studiach magisterskich i w następnym roku będzie broniła swojej Pracy dyplomowej. Na co dzień pracuję jako Grafik 3D oraz freelncer. Moje najnowsze prace animacyjne mogliście zobaczyć podczas eliminacji siatkówki kobiet, które odbyły się w Łodzi oraz meczu siatkówki mężczyzn o superpuchar. Jako artystka w swoich pracach skupiam się na korzystaniu z różnych mediów. Najbliższa jest mi grafika 3D, 2D oraz performace.

--
Posłuchaj o Sandrze Okrasie

Sara Wiśniewska

uczestniczka programu w roku 2023

absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalnością Intermedia. W latach 2019/2020 słuchaczka Akademii Fotografii w Warszawie. W swoich pracach posługuje się przede wszystkim malarstwem, fotografią, haftem oraz grafiką.

--
Posłuchaj o Sarze Wiśniewskiej

Weronika Kocewiak

uczestniczka programu w roku 2023

artystka, historyczka sztuki i edukatorka. W 2023 ukończyła drugie studia magisterskie na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze spec. Intermedia. Rok wcześniej, w 2022 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, jej praca magisterska to w efekcie międzynarodowy projekt dyplomowy o historii rekonstrukcji paryskiego atelier Pieta Mondriana.
W 2020 roku odbyła staż nauczycielski na kierunku Interdyscyplinary Arts iARTS na Academie of Arts ZUYD, Maastricht, Holandia. W ramach studiów I stopnia ukończyła Edukację Artystyczną w Pracowni Malarstwa i Rysunku dr hab. Marii Kiesner w Instytucie Artystycznej Akademii Pedagogicznej w Warszawie (2019). Ponadto, w latach 2022-23 była stypendystką ESAD.CR Politécnico de Leiria w Portugalii, gdzie rozwijała swoje umiejętności zarówno w zakresie tworzenia prac intermedialnych w mediach t.j. wideo czy fotografia, jak i wznowiła swoją pasję do projektowania graficznego i animacji.

--
Posłuchaj o Weronice Kocewiak

Yaroslava Holysh

uczestniczka programu w roku 2023

artystka sztuk wizualnych. Obroniła dyplom licencjacki i magisterski z grafiki na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie. Drugie studia magisterskie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zajmuje się głównie malarstwem i grafiką, łącząc tradycyjną sztukę z nowymi technologiami, w tym obrazy malarskie z rozszerzoną rzeczywistością AR.
Brała udział w międzynarodowych plenerach, ponad 20 wystawach zbiorowych; dotychczas miała trzy wystawy indywidualne. Pracowała jako zawodowa muralistka dla reklamy największych światowych marek. Obecnie tworzy murali artystyczne i prowadzi warsztaty z malowania murali. Członkini International Association of Art/UNESCO. Stypendystka programu Gaude Polonia od Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w 2023 roku.

--
Posłuchaj o Yaroslavie Holysh

Aleksandra Zdrojek

uczestniczka programu w roku 2023

studentka drugiego roku grafiki wieczorowej na Akademii Sztuk Pięknych. Młoda artystka angażowała się już w dużą ilość projektów, pierwsze wystawy ma już dawno za sobą i wciąż stawia sobie nowe wyzwania i realizuje swoje projekty. Jedne z jej ostatnich projektów w których brała udział to „Nocna zmiana” wystawa prezentowana w ramach Nocy Muzeów czy „Kissprint” wystawa grafiki artystycznej, organizowana przez ASP w Warszawie.
Animacja to jej wielka pasja, choć potrafi ona tworzyć wykorzystując różne dziedziny i narzędzia. W wolnym czasie lubi malować figurki, słuchać podcastów i dobrej muzyki. W przerwie od pracy twórczej pasjonuje ją taniec, zarówno towarzyski jak i solo.

--
Posłuchaj o Aleksandrze Zdrojek

Basia Ciacek

uczestniczka programu w roku 2024

Urodzona w Warszawie. W 2020 roku ukończyła studia magisterskie na wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego. W marcu 2023 skończyła dwuletnie studia podyplomowe w Staatliche Akademie der Bildenden Kunste w Karlsruhe w Niemczech pod kierunkiem prof. Leni Hoffmann. W 2022 dostała stypendium z Fundacji Badenii Wirtembergii i spędziłam trzy miesiące tworząc i realizując projekty oraz dwie wystawy na wydziale malarstwa i rzeźby w Kumasi (KNUST) w Ganie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie zajmując się instalacjami, tematyką obrazu w przestrzeni i alternatywną tkaniną współczesną.

--
Posłuchaj o Basi Ciacek

Magdalena Jakubowska

uczestniczka programu w roku 2024

Warszawianka, absolwentka Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej prace prezentowane były m.in. podczas Nocy Muzeów 2023 oraz w ramach 21. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W swojej twórczości często odnosi się do osobistych przeżyć i doświadczeń. Porusza tematy związane z pojęciem straty, pamięcią i budowaniem tożsamości. Na co dzień pracuje jako Motion Graphic Designer.

--
Posłuchaj o Magdalenie Jakubowskiej

Sara Kandelszajn

uczestniczka programu w roku 2024

Absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym. Od kilku lat związana z Wydziałem Sztuki Mediów warszawskiego ASP. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i cyklicznej wystawy w ramach Festiwalu Singera. W swojej twórczości, głównie koncentruje się na łączeniu dwóch bliskich jej światów: muzyki i sztuki. Praca w intermediach daje jej możliwość swobodnego poruszania się w nich.

--
Posłuchaj o Sarze Kandelszajn

Maja Kozieł

uczestniczka programu w roku 2024

Urodzona w 2004 w Częstochowie- artystka wizualna i graficzka. Aktualnie studentka 3. roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku grafika. Należy do pracowni plakatu profesora Lecha Majewskiego oraz pracowni animacji profesora Przemka Adamskiego. Fascynuje ją animacja, i to na tej dziedzinie obecnie się koncentruje. Stara się w swoich pracach wykorzystywać "plakatowy, graficzny sposób myślenia". Poza pracą w digitalu pasjonuje ją praca z klasycznymi technikami graficznymi.

--
Posłuchaj o Mai Kozieł

Jerzy Mróz

uczestnik programu w roku 2024

Urodzony w 1995 w Warszawie. Aktualnie student V roku Wydziału Rzeźby w pracowni profesora Adama Myjaka. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. W swojej twórczości porusza tematy z zakresów duchowo - religijnych oraz społecznych. Korzysta zarówno z tradycyjnych środków wyrazu jak i technologii z obszaru foto/video oraz druku 3D.

--
Posłuchaj o Jerzym Mrozie

Magdalena Sikorska

uczestniczka programu w roku 2024

Studentka II roku studiów magisterskich na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na co dzień pracuję w agencji reklamowej w dziale graficznym. Wykonuję projekty graficzne dla wielu znanych marek, których emisja odbywa się głównie w digitalu. Swoje umiejętności manualne rozwijam również w rysunku oraz malarstwie.

--
Posłuchaj o Magdalenie Sikorskiej

Daria Stroczyńska

uczestniczka programu w roku 2024

Studentka Rynku Sztuki i Zarządzania w Kulturze. Młoda artystka pasjonująca się sztuką kolażu, malarstwem i plakatem. Swoimi pracami pragnie otwierać umysł i zadawać nowe pytania. Inspiracji szuka we współczesnej filozofii, poezji symbolistów i bitników oraz klasyki kina. W jej pracach widać również zainteresowanie kulturą i muzyką lat 60 XX wieku.

--
Posłuchaj o Darii Stroczyńskiej